NBA: Los Angeles Lakers znów lepsi od New Orleans Hornets

2013.04.10//  P. Rączka
Koszykarze Los Angeles Lakers wygrali 104:96 z New Orleans Hornets i ponownie znaleźli się na miejscu premiującym grą w fazie play-off, bowiem porażki doznali gracze Utah Jazz, którzy przegrali 80:90 z Oklahoma City Thunder. Pierwsze dwie kwarty były wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować przewagi. Dopiero po przerwie ekipa z Miasta Aniołów zaczęła grać tak jak przystało na zespół, który ciągle ma coś do udowodnienia w tym sezonie.
Aż 30 punktów rzucił Kobe Bryant. 22 punkty i 11 zbiórek miał na swoim koncie Pau Gasol. W zespole New Orleans Hornets 22 punkty rzucił Eric Gordon, a double-double zanotowali Anthony Davis - 18 pkt., 14 zbiórek. W Konferencji Wschodniej wszystko już jasne jeśli chodzi o play-off. Jako ostatnie zespoły awans zaliczyły Boston Celtics i Milwaukee Bucks.