Koszykówka

NBA: Magic rozgromili Bulls. Gortat w dobrej formie

2010.02.11//  S. Kozak
Orlando Masgic zaliczają kolejną wygraną, a Marcin Gortat dobry mecz. W Chicago koszykarze Stana Van Gundy’ego pokonali tamtejszych Bulls 107:97. Gortat grał przez 23 minuty, w których zdobył 3 punkty oraz zaliczył 3 bloki i 12 zbiórek.
Dwight Howard szybko, bo już w drugiej minucie meczu, wyeliminował z gry Derricka Rose’a, dzięki czemu wygrana przyszła zdecydowanie łatwiej. Nie wiadomo jeszcze, czy zderzenie z Howardem nie wywołało poważniejszych obrażeń. Jeżeli tak, Rose nie będzie mógł zagrać 14 lutego w Meczu Gwiazd.
NBA 10.02.2010 NBA 10.02.2010

Bezpieczną przewagę Magic zapewnili sobie już w pierwszej kwarcie, którą wygrali 41:17. Później grali spokojnie, do końca utrzymując przewagę.

Wsród kolegów Gortata najlepiej spisali się Dwight Howard, Vince Carter i Jameer Nelson. Wśród rywali na pochwałę zasłużył Luol Deng.