NBA: Mega double-double Kevina Love. Porażka Orlando Magic, 2 punkty Gortata

2010.11.13//  D. Pęgiel
Największą sensacją wczorajszej kolejki NBA był wyczyn Kevina Love, który w pojedynku Timberwolves-Knicks (112:103) zaliczył mega double-double - zdobył 31 punktów i miał 31 zbiórek. Ostatni raz 30:30 uzyskał Moses Malone (Houston Rockets) w 1982 roku, który trafił wówczas 38 punktów i zebrał 32 razy.
  • 1976/77 - Swen Nater (Milwaukee Bucks), 30 - 33

W innym piątkowym meczu Orlando Magic niespodziewanie przegrali we własnej hali z Toronto Raptors 106:110. Dzięki tej wygranej Dinozaury przerwały serię sześciu spotkań bez wygranej.
W ekipie przyjezdnych najlepiej zagrali Andrea Bargniani (27 punktów) i DeMar DeRozan (26 punktów), a w zespole gospodarzy Dwight Howard (25 punktów i 5 bloków) i Mickael Pietrus (24 punkty). Marcin Gortat spędził na parkiecie ponad cztery minuty, w czasie których uzyskał dwa punkty i jedną asystę.