2014.04.25//  M. Mikołajczyk
Faza play-off ruszyła na dobre. W nocy z czwartku na piątek w rozgrywkach NBA doszło do niespodziewanych rozstrzygnięć. Gorycz porażki musieli przełknąć koszykarze Oklahomy City Thunder oraz Indiany Pacers.

Atlanta Hawks spisuje się po rundzie zasadniczej zdecydowanie powyżej oczekiwań. Mająca pełnić rolę chłopców do bicia drużyna nieoczekiwanie spisuje się w kwietniu nadspodziewanie dobrze. Jeff Teague i spółka nie przegrali żadnej z czterech kwart meczu z Indiana Pacers, deklasując faworyzowanych rywali 98:85.
Atlanta Hawks

Do wyłonienia zwycięzcy w starciu pomiędzy Memphis Grizzlies, a Oklahomą Thunder potrzebna była dogrywka. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 85:85, a w decydującej odsłonie spotkania minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy prowadzą w serii 2-1.
Sporo emocji było również w konfrontacji Golden State Warriors z Los Angeles Clippers. Mecz stał na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany, ale ostatecznie z wygranej cieszyć się mogli ci drudzy, którzy sięgnęli na wyjeździe po cenne zwycięstwo 98 do 96. Gości do sukcesu poprowadził Blake Griffin, który rzucił w tym spotkaniu aż 32 punkty.

Wyniki meczów play-off w NBA:

Atlanta Hawks 98:85 Indiana Pacers, stan rywalizacji: 2-1
Memphis Grizzlies 98:95 (po dogrywce) Oklahoma City Thunder, stan rywalizacji: 2-1
Golden State Warriors 96:98 Los Angeles Clippers, stan rywalizacji: 1-2