Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Miami Heat ponownie pokonuje Orlando Magic

NBA: Miami Heat ponownie pokonuje Orlando Magic

2009.12.18//  S. Kozak
W tym sezonie Miami Heat zaliczyło drugie zwycięstwo nad Orlando Magic (104:86). Marcin Gortat wszedł na boisko na 12 minut gdy wynik meczu był już przesądzony. W tym czasie zdobył cztery punkty i miał pięć zbiórek.
Heat grali u siebie a w ich drużynie bezkonkurencyjny był Dwyane Wade, który zdobył 25 punktów. Zwycięstwo przyszło im łatwo. Od samego początku to oni dyktowali warunki gry. Pierwszą kwartę zakończyli z piętnastopunktową przewagą.
NBA 17.12.2009 NBA 17.12.2009

Koszykarze z Magic słabo grali w obronie i nie mogli rozgryźć przeciwnika. Dzięki temu po trzeciej kwarcie przegrywali już 89:60. Czwarta część sportkania z Gortatem na boisku przyniosła zmniejszenie dystansu do gospodarzy, ale rozstrzygnięcia meczu nie zmieniła.

W zespole Magic wyróżniał się Dwight Howard (17 punktów, 14 zbiórek), ale pozostali gracze nie spisali się dobrze. Najbardziej zawiedli Rashard Lewis i Vince Carter, którzy wspólnie zdobyli 19 punktów.

W pozostałych czwartkowych spotkaniach NBA, koszykarze z Chicago Bulls pokonali New York Knicks 98:89, zaś Portland Trail Blazers okazali się lepsi od Phoenix Suns 105:102.