NBA: Miami Heat wygali z Celtics. Lakers przegrali na starcie sezonu

2012.10.31//  P. Rączka
Rozpoczą się 67. sezon koszykarskiej ligi NBA! W pierwszym spotkaniu Miami Heat pokonało 120:107 Boston Celtics. Obrońcy tytułu przed meczem otrzymali mistrzowskie pierścienie za triumf w poprzednim sezonie. Gospodarze ani na moment nie pozostawili złudzeń kto jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Już po pierwszej połowie wypracowali sobie 19-punktową przewagę i tylko ją kontrolowali.
Nie zawiedli najlepszy zawodnicy mistrzowskiego zespołu. LeBron James zdobył 26 punktów i miał 10 zbiórek w 28 minut. Z kolei Dwyane Wade dołożył 29 punktów. Na parkiecie w drużynie Żarów zadebiutował Ray Allen, najlepszy zawodnik w rzutach za trzy punkty, ktory przez ostatnie pięć lat grał dla ekipy z... Bostonu.