Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Oklahoma City Thunder na fali

NBA: Oklahoma City Thunder na fali

2015.02.22//  P. Rączka
Oklahoma City Thunder pokonała 110:103 Charlotte Hornets, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Tym samym zespół ten umacnia się na ósmym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej, co w przypadku utrzymania pozycji gwarantuje awans do play-off. Bohaterem spotkania został Russell Westbrook, który już po raz 14. w sezonie przekroczył próg trzydziestu punktów. - On rozumie, że mamy w zespole wielu nowych graczy. Jego komunikacja na parkiecie, w przerwie meczu czy podczas time-outów była wspaniała. Jest liderem, a chłopaki go słuchają - chwalił Westbrooka trener, Scott Brooks
Szerszenie z kolei przegrały czwarty mecz z rzędu, choć jeszcze na sześć minut przed końcową syreną był remis.

Wyniki:
  • Charlotte Hornets - Oklahoma City Thunder 103:110 (30:28, 26:31, 27:27, 20:24)
(Williams 24, Jefferson 20, Kidd-Gilchrist 20, Zeller 13 - Westbrook 33, Ibaka 16, Augustin 12)
  • Miami Heat - New Orleans Pelicans 91:105 (14:25, 28:27, 23:33, 26:20)
(Chalmers 20, Wade 19, Dragic 12 - Gordon 24, Asik 15, Evans 13)
  • Chicago Bulls - Phoenix Suns 112:107 (33:28, 19:28, 29:27, 31:24)
(Gasol 22, Butler 19, Rose 16 - Tucker 20, Marcus Morris 17, Bledsoe 13, Knight 13)
  • Houston Rockets - Toronto Raptors 98:76 (20:18, 20:18, 28:17, 30:23)
(Brewer 26, Harden 20, Motiejunas 12 - Johnson 27, Lowry 11, Valanciunas 11, DeRozan 10)
  • Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 126:99 (24:29, 42:18, 31:18, 29:34)
(Rivers 28, Redick 24, Crawford 23 - Cousins 21, Gay 15, Casspi 11)