NBA: Oklahoma City Thunder wygrała z Los Angeles Lakers

2012.12.08//  P. Rączka
Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali 114:108 Los Angeles Lakers i odnieśli szesnaste zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarzy do wygranej poprowadził Kevin Durant, który zdobył 36 punktów i zebrał 9 piłek, a także Russell Westbrook - 33 "oczka". Ekipa z Miasta Aniołów grała w tym spotkaniu bez Steve'a Nasha, Steve'a Blake'a i Pau Gasola, a braki tych zawodników na parkiecie były bardzo widoczne.
Oklahoma wychodząc na czwartą kwartę prowadziła 19 punktami, ale goście nie złożyli broni i na niecałą minutę przed końcem tracili już tylko 4 punkty do rywali - duża zasługa w tym Kobe'ego Bryanta (35 pkt, 7 as.) i Dwighta Howarda (23 pkt, 18 zb.). Ostatecznie wynik meczu rozstrzygnęły dwa rzuty wolne Duranta.