NBA: Orlando Magic nie dali rady Los Angeles Lakers

2010.01.19//  S. Kozak
Rywalizacja mistrzów z wicemistrzami ligi NBA przyniosła wiele emocji, ale dla Orlando Magic zakończyła się niekorzystnie. Los Angeles Lakers pokonali zespół Gortata 98:92, a Polak zagrał przez cztery minuty trzeciej kwarty, w których wywalczył dwa punkty i pięć zbiórek.
Lakers tylko w trzeciej kwarcie stracili prowadzenie. Pozostała cześć meczu należała do nich. Pau Gasol i Ron Artest świetnie spisywali się pod koszem. Gospodarze z Miasta Aniołów dobrze grali w obronie i zastosowali agresywny atak, co stale przynosiło punkty.
NBA 18.01.2010 NBA 18.01.2010

W Magic dobrze spisywał się Howard, który był bardzo skuteczny i w pierwszej połowie zdobył 18 punktów. Zawiódł za to Carter. W całym spotkaniu zdobył on tylko dziewięć punktów, a na początku psuł wiele akcji.

Lakersi z bilansem 32-9, w tym sezonie są najlepszą drużyną w NBA. Magic znajdują się na czwartej pozycji, a ich bilans to 26-15.