Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Orlando Magic zwycięża po raz piętnasty

NBA: Orlando Magic zwycięża po raz piętnasty

2009.12.03//  S. Kozak
Tym razem Orlando Magic pokonali New York Knicks, zaliczając swoją piętnastą wygraną w sezonie. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja New Jersey Nets, którzy przegrali po raz osiemnasty z rzędu.

Dwie pierwsze kwarty spotkania Orlando Magic z New York Knicks były wyrównane. W trzeciej drużyna Gortata, który zagrał przez sześć minut, wyszła na prawie dwudziestopunktowe prowadzenie. Mecz wygrali 118:104.
Orlando Magic vs. New York Knicks - 2.12.2009
Orlando Magic vs. New York Knicks - 2.12.2009 Orlando Magic vs. New York Knicks

Marcin Gortat zagrał słabo. Najpierw w drugiej kwarcie, w jednej minucie popełnił cztery błędy, więc od razu zszedł z parkietu. Kolejne pięć minut zagrał, gdy wynik meczu był już rozstrzygnięty. Jego sześć minut obfitowało w cztery faule, dwie straty, dwa punkty i zbiórkę. Dobrze na boisku zaprezentowali się natomiast: Dwight Howard (19 pkt.), Mickael Pietrus (17 pkt.) i Brandon Bass (17 pkt.).
Przeczytaj także: Gortat w najlepszej szesnastce FIBA » New Jersey Nets jest autorem najgorszego startu sezonu w NBA. Ich bilans to 0-18. Nie pomogła im nawet zmiana trenera. Wprawdzie pierwsza kwarta w ostatnim meczu z Mavericks Dallas zakończyła się remisem, ale już w drugiej Mavericks pokazali rywalom gdzie jest ich miejsce. Mecz wygrali 117:101.