Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns lepsi od Charlotte Bobcats

NBA: Phoenix Suns lepsi od Charlotte Bobcats

2012.12.20//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując 121:104 Charlotte Bobcats. Nie najlepsze spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który zdobył tylko osiem punktów i miał dziewięć zbiórek, choć na parkiecie przebywał 40 minut. Rywale, którzy są jedną z najsłabszych drużyn w NBA, nawiązali rywalizację tylko w pierwszej kwarcie, następnie gospodarze zaczęli stopniowo budować swoją przewagę.
Podopieczni Alvina Gentry'ego mieli bardzo dobrą skuteczność jako zespół w rzutach za trzy punkty, dzięki czemu aż trzem zawodnikom udało się przekroczyć barierę dzwudziestu "oczek" - Shannon Brown (26 pkt), Goran Dragić (21 pkt) i Jared Dudley (20 pkt). Teraz Suns czekają mecze wyjazdowe, a pierwszym rywale będzie Portland Trail Blazers.