NBA: Phoenix Suns pokonali Sacramento Kings, Marcin Gortat wyrównał rekord

2012.03.05//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns pokonali 96:88 Sacramento Kings i odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze NBA. Dobre spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który zdobył 14 punktów i miał 17 zbiórek - brakło mu jednej do poprawienia rekordu. Równie dobrze zaprezentował się jego kolega z drużyny Steve Nash – 19 punktów, 7 asyst. Kolejne spotkanie gracze z Arizony rozegrają z Oklahoma City.
Podopieczni Alvina Gentry przegrali pierwsze dwie kwarty, a na przerwę schodzili z sześcioma "oczkami" straty. W trzeciej odsłonie Suns zaczęli grać już lepiej, a o ich zwycięstwie zadecydowało ostatnie dwanaście minut, w których ograli rywala 9 punktami.