Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns przegrali z Cleveland Cavaliers

Koszykówka

NBA: Phoenix Suns przegrali z Cleveland Cavaliers

2012.01.13//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns doznali szóstej porażki w lidze NBA, tym razem przegrywając 90:10 z Cleveland Cavaliers. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcin Gortat, który tym razem rzucił 14 punktów i miał także 10 zbiórek, 5 bloków i 2 asysty. Bohaterem spotkania został 20-letni Kyrie Irving. Młody zawodnik poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, zdobywając aż 26 punktów. W drużynie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Steve Nash. Kanadyjski koszykarz urodzony w RPA, który jest pochodzenia walijsko-angielskiego, rzucił 16 "oczek" i miał 15 asyst.
W pierwszej kwarcie oba zespoły rzuciły aż 60 punktów, a na tablicy świetlnej widniał wynik 30:30. Gospodarze na początku kolejnej odsłony zdołali odskoczyć na 8 punktów, lecz wtedy swój geniusz pokazał Kyrie Irving i do przerwy Słońca przegrywały 48:56. W trzeciej kwarty polski środkowy choć robił co mógł, to po 12 minutach przewaga ośmiu "oczek" ciągle się utrzymywała. Trener Alvin Gentry pod koniec meczu zdecydował się pozostawić na parkiecie samych graczy, którzy dobrze rzucają z dystansu, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu.