NBA: Phoenix Suns przegrali z Golden State Warriors, świetny Marcin Gortat

2012.02.14//  P. Rączka
Po serii trzech wygranych meczów, koszykarze Phoenix Suns tym razem musieli przełknąć gorycz porażki, przegrywając 96:102 z Golden State Warriors. Ze znakomitej strony zaprezentował się Marcin Gortat, który zdobywając 25 punktów i mając 12 zbiórek, wyrównał swój rekord w lidze NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził David Lee - 28 "oczek" i 12 zbiórek.
Początek spotkania należał do Suns, którzy prowadzili 27:20. W drugiej kwarcie starali się utrzymać, a nawet powiększyć przewagę, lecz rzuty Curry'ego i Ellisa w końcówce, doprowadziły do wyrównania. Na ostatnią kwartę Golden State Warriors wychodziło prowadząc trzema punktami. Głośny doping i dobra postawa Lee, pozwoliła im ostatecznie odnieść zwycięstwo we własnej hali. Następnym rywalem Phoenix będzie Denver Nuggets.