Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Przegrana Orlando Magic, 6 punktów Gortata

Koszykówka

NBA: Przegrana Orlando Magic, 6 punktów Gortata

2010.11.11//  D. Pęgiel
Koszykarze Orlando Magic przegrali na własnym parkiecie z Utah Jazz 94:104. To druga porażka ekipy z Florydy w obecnym sezonie. Polak Marcin Gortat uzyskał w tym meczu 6 punktów i 10 zbiórek.
Po wcześniejszym zwycięstwie nad lokalnym rywalem Magic – Miami Heat, drużyna z Utah pokonała także Magików, mimo kilkunastopunktowej straty w trzeciej kwarcie.
Marcin Gortat
Marcin Gortat Marcin Gortat

Gortat zagrał w tym spotkaniu 21 minut, trafił 3 z 4 rzutów, miał po pięć zbiórek w ataku i obronie, przechwyt, dwie straty i dwa faule. 10 zbiórek ogółem i pięć w ataku to jego rekordy w aktualnych rozgrywkach.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został gracz gości Deron Williams, który zdobył 30 punktów i 14 razy asystował. W drużynie gospodarzy najlepiej rzucał Vince Carter – 20 punktów.