NBA: Przegrana Suns z Lakers. Gortat w pierwszej piątce

2011.01.06//  D. Pęgiel
Marcin Gortat po raz pierwszy w barwach Phoenix Suns zagrał w pierwszej piątce. Polak wystąpił na pozycji silnego skrzydłowego i pokazał się z dobrej strony. Niestety jego Słońca nie były w stanie zatrzymać Los Angeles Lakers. Jeziorowcy wygrali wczorajsze spotkanie 99:95.
Polski koszykarz przebywał na parkiecie 35 minut, podczas których zdobył 12 punktów i miał dziewięć zbiórek. Gortat po raz kolejny przyćmił swoje głównego rywala w składzie Suns – Robina Lopeza, który pojawił się na parkiecie jako nominalny środkowy i w 12 minut zanotowała dwa punkty i trzy faule.
Marcin Gortat
Marcin Gortat Marcin Gortat

Najwięcej punktów w środowym spotkaniu uzyskał Kobe Bryant z Los Angeles – 24. Natomiast w drużynie gospodarzy najlepiej rzucał Jared Dudley – 21 punktów.