Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Spurs wygrali z Suns, Gortat z 10 punktami

Koszykówka

NBA: Spurs wygrali z Suns, Gortat z 10 punktami

2011.04.04//  D. Pęgiel
Koszykarze San Antonio Spurs bez większych problemów pokonali u siebie Phoenix Suns 114:97 (35:20, 35:26, 21:25, 23:26) w niedzielnym spotkaniu amerykańskiej ligi NBA. Tym samym ekipa z Teksasu przerwała passę sześciu porażek, ostatecznie pozbawiając wczorajszych rywali szans na awans do play-off.
Marcin Gortat, który po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie, spędził na boisku 25 minut. W tym czasie zaliczył 10 punktów, dziewięć zbiórek i przechwyt. Najskuteczniejszym zawodnikiem niedzielnego pojedynku był rezerwowy Spurs George Hill - zdobył 29 punktów, miał zbiórkę i cztery asysty. W drużynie przyjezdnych najwięcej trafili Channing Frye i Aaron Brooks - po 14 punktów.