Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Suns pokonali Nets, Gortat z 8 punktami

NBA: Suns pokonali Nets, Gortat z 8 punktami

2011.01.13//  D. Pęgiel
Koszykarze Phoenix Suns wygrali po dogrywce z New Jersey Nets 118:109 środowe spotkanie amerykańskiej ligi NBA. Kibice Słońc zgromadzeni w US Airways Center byli świadkami niespodziewanego zwrotu akcji.
Na osiem minut przed końcem meczu ich ulubieńcy przegrywali 75:90 i wszystko wskazywało na kolejną porażkę. Nagle gospodarze zaczęli lepiej spisywać się w defensywie - blokować i zbierać, co zupełnie zaskoczyło rywali, których błędy bezlitośnie zostały zamieniane na punkty.
Marcin Gortat
Marcin Gortat Marcin Gortat

Marcin Gortat spędził na parkiecie 20 minut, podczas których zdobył 8 oczek (3/6 z gry), zanotował sześć zbiórek, dwa bloki, a także przewinienie. Najwięcej punktów we wczorajszym pojedynku uzyskali inni zawodnicy Suns: Vince Carter i Steve Nash – po 23, do których dołożyli odpowiednio: pięć zbiórek i dwie asysty oraz siedem zbiórek i 16 asyst. W drużynie gości najlepiej spisał się Sasha Vujacic – 19 oczek, trzy zbiórki i cztery asysty.