Koszykówka

NBA: Suns przegrali z Pistons, trzecie z rzędu double-double Gortata

2011.01.23//  D. Pęgiel
Koszykarze Phoenix Suns przegrali na wyjeździe z Detroit Pistons 74:75, sobotnie spotkanie amerykańskiej ligi NBA. Tym samym przerwana została seria pięciu kolejnych zwycięstw ekipy z Arizony.
Mimo przegranej świetny mecz rozegrał Marcin Gortat. Polak zagrał nieco ponad 33 minuty, podczas których zaliczył trzecie z rzędu double-double, miał 11 punktów i 13 zbiórek. Najwięcej punktów we wczorajszym pojedynku uzyskał Tayshaun Prince z Detroit – 17, do których dołożył 13 zbiórek i pięć asyst. W ekipie gości najlepiej rzucał Steve Nash – 14 punktów oraz trzy zbiórki i osiem asyst.