Sport   »   Aktualności   »   NBA: Wizards przegrali z Raptors

NBA: Wizards przegrali z Raptors

2014.01.04//  P. Rączka
Koszykarze Washington Wizards przegrali 88:101 z Toronto Raptors, odnosząc drugą porażkę z rzędu. Dla gości, którzy kilka dni wcześniej pokonali najlepszy zespół aktualnie w lidze NBA – Indiana Pacers, była to piąta wygra z kolei. O porażce drużyny ze stolicy przesądziła trzecia kwarta, przegrana 16:36. Na początku czwartek odsłony przewaga rywali wynosiła 26 punktów i było już jasne, że gospodarze mogą tego dnia zapomnieć o zwycięstwie. Marcin Gortat przebywał na parkiecie 22 minuty, a w tym czasie zdobył 10 punktów i miał pięć zbiórek.
Wizards w całym spotkaniu mieli zaledwie 41,5-procentową skuteczność z gry. Najwięcej punktów zdobył wchodzący z ławki Nene – 15. Najskuteczniejsi w drużynie Raptors byli DeMar DeRozan – 20 i Kyle Lowry – 19. Gortat przekroczył w tym meczu liczbę 2700 zbiórek w karierze w NBA.