2014.06.06//  M. Mikołajczyk
Od niezwykle mocnego uderzenia rozpoczęli u siebie rywalizację o mistrzostwo ligi NBA koszykarze San Antonio Spurs. „Ostrogi” finałowy pojedynek zaczęły od zdecydowanego zwycięstwa, gromiąc w piątek Miami Heat aż 15. punktami, 110 do 95.

Krytyczna dla losów pojedynku okazała się być czwarta kwarta, przed którą na minimalnym prowadzeniu znajdowali się obrońcy tytułu. Decydująca odsłona meczu należała jednak do drużyny gospodarzy. Podopieczni Gregga Popowicza z nawiązką odrobili straty i całkowicie zdominowali ostatnie 12 minut gry, wygrywając w tym okresie 36:17.
Najwięcej, bo 21 „oczek” rzucił dla miejscowych Tim Duncan. Ogromny wkład w sukces Spurs mieli również Tony Parker oraz Manu Ginobili. Z kolei liderem przegranej ekipy był LeBron James, borykający się na parkiecie ze skurczami mięśni. Heat okazję do rewanżu otrzymają w najbliższą niedzielę.