NBA: Zwycięstwo Los Angeles Lakers. Kontuzja Bryanta

2013.04.13//  P. Rączka
Koszykarze Los Angeles Lakers wygrali 118:116 z Golden State Warriors i są coraz bliżej wywalczenia miejsca w fazie play-off. Zwycięstwo ekipy z Miasta Aniołów zeszło jednak na drugi plan, przez zdarzenie do jakiego doszło na trzy minuty przed końcem. Kobe Bryant zerwał najprawdopodobniej ścięgno Achillesa i czeka go kilkumiesięczna przerwa. - Nie mogę chodzić. Pieprzony pech... To fatalne uczucie - mówił ze łzami w oczach, stojąc o kulach obok szatni.
Bryant zdobył 34 punkty i był najskuteczniejszym graczem gospodarzy. Nie gorzej zaprezentował się Dwight Howard, który rzucił 28 "oczek" i Pau Gasol, notując triple-double (26 pkt., 11 zbiórek, 10 asyst).