NFL: Janikowski dał Oakland Raiders piąte zwycięstwo

2010.11.08//  D. Pęgiel
Sebastian Janikowski przesądził o wygranej Oakland Raiders nad Kansas City Chiefs (23:20) zdobywając trzy punkty w dogrywce meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL. W sumie polski kopacz uzyskał 11 oczek.

Drużyna 32-letniego Polaka przegrywała do przerwy 0:10. Pierwsze prowadzenie (14:13) objęła dopiero w trzeciej odsłonie, w której Janikowski zdobył dwa punkty z podwyższeń.
Sebastian Janikowski
Sebastian Janikowski Sebastian Janikowski

W ostatniej kwarcie polski zawodnik podwyższył wynik po uderzeniu z 23 jardów (21 metrów), a tuż przed zakończeniem spotkania doprowadził do dogrywki po strzale z 41 jardów (37,5 m). Kolejne trzy punkty Janikowskiego z 33 jardów (30,1 m) dały Raiders zwycięstwo.