NHL: New Jersey Devils blisko wielkiego sukcesu. New York Rangers pokonane

2012.05.24//  P. Rączka
Hokeiści New Jersey Devils potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, aby zdobyć tytuł najlepszej drużyny Konferencji Wschodniej oraz zagrać w wielkim finale ligi NHL. W piątym starciu Diabły pokonały 5:3 New York Rangers i wysunęły się na prowadzą w serii 3-2.
Zespół dowodzony przez Petera DeBoera potrzebował zaledwie dziesięciu minut, aby wyjść na prowadzenie 3:0. Wysoka przewaga została jednak roztrwoniona, a na początku trzeciej odsłony tablica pokazywała wynik 3:3.
Rywalizacja była bardzo zacięta w dalszej fazie meczu. Ekipa z New Jersey potrafiła się przebudzić i zdobyć gola na cztery minuty przed końcem, a gdy rywale szukali wyrównującej bramki. Diabły ponownie wpakowały im krążek do bramki - tym razem pustej.