Sport   »   Aktualności   »   NHL: New Jersey Devils zagrają w wielkim finale!

NHL: New Jersey Devils zagrają w wielkim finale!

2012.05.26//  P. Rączka
Hokeiści New Jersey Devils pokonali po dogrywce 3:2 New York Rangers i zostali tym samym najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej - w sezonie zasadniczym zajęli 6. miejsce. Dzięki wygranej w fazie play-off 4-2, teraz zagrają w wielkim finale, gdzie zmierzą się z najlepszą drużyną z zachodu - Los Angeles Kings. Po pierwszej tercji Diabły prowadziły 2:0, jednak w kolejnej odsłonie Strażnicy zdołali doprowadzić do wyrównania. Trzecia tercja nie przyniosła goli.
Dogrywka trwała zaledwie dwie minuty - w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Adam Henrique, dzięki któremu jego drużyna możne teraz powalczyć o Puchar Stanleya.