NHL: New York Rangers pokonali Pittsburgh Penguins

2012.01.07//  P. Rączka
Hokeiści New York Rangers odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze NHL, tym razem pokonując 3:1 Pittsburgh Penguins. Liderzy Konferencji Wschodniej nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie, bo już w 6. minucie Ben Lovejoy dał prowadzenie Pingwinom. Wyrównanie padło dopiero przed końcem pierwszej tercji, a krążek w siatce umieścił Brad Richards dobijając uderzenie Brandona Dubinsky'ego. Gospodarze wyszli na prowadzenie zaraz na początku kolejnej odsłony, po trafieniu... Dubinsky'ego.
Autorem ostatniego gola był Derek Stepan, który wykorzystał błąd Marca-Andre Fleury'ego. Bramkarz Pittsburgh oddalił się od bramki żeby wybić krążek, jednak nie trafił w niego czysto, a pomyłkę tę próbował wykorzystać Marian Gaborik. Słowak oddał jednak strzał, który zatrzymał się na słupku, jednak od razu dobił go wcześniej wspomniany Stepan. Z dobrej strony pokazał się Henrik Lundqvist, broniąc w tym dniu 37 strzałów rywali.