NHL: Washington Capitals pokonali Toronto Maple Leafs

2013.04.17//  P. Rączka
Hokeiści Washington Capitals wygrali 5:1 z Toronto Maple Leafs i odołożyli w czasie awans do fazy play-off swoich rywali. Gospodarze od pierwszych minut dominowali w tym spotkaniu, raz po raz ostrzeliwując bramkę rywali. Już w drugiej kwarcie "Stołeczni" prowadzili 4:0 i mogli być pewni zwycięstwa. Jedną z bramek strzelił Aleksander Owieczkin, dla którego było to 28. trafienie w tym sezonie. Rosjanin jest samodzielnym liderem w klasyfikacji generalnej strzelców.
Honorowe trafienie dla Maple Leafs uzyskał Michaił Grabowski. Dla Capitals było to ósme zwycięstwo z rzędu. W innym ciekawym meczu zespół New York Rangers przegrał z Philadelphią Flyers i oddalił się od szans na fazę play-off. Nowojorczycy byli lepsi w tym meczu, ale lepszą skutecznością wykazali się rywale.