NHL: Washington Capitals przegrali z New York Islanders

2012.01.18//  P. Rączka
Hokeiści New York Islanders sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę pokonując 3:0 w wyjazdowym meczu Washington Capitals. Dla ekipy ze stolicy był to pierwszy mecz od 15 lat, w którym nie strzelili bramki Wyspiarzom. Goście jak precyzyjny chirurg robili cięcie w każdej z tercji, a gole zdobyli John Tavares, a następnie dwa trafienia zaliczył P.A. Parenteau. Owieczkin i spółka prezentowali się dość przeciętnie, jedynie w ostatniej tercji mieli lekki zryw, który ostatecznie i tak nic im nie dał.
Siedemnaście strzałów gospodarzy na bramkę Islanders, również nie daje powodów do dumy. Było to 301. zwycięstwo w karierze Jewgienij Nabokow, który obronił w tym meczu wszystkie strzały, zachowując po raz 51 czyste konto w jhistorii meczów NHL.