Sport   »   Piłka nożna   »   Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii

Piłka nożna

rss

Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii

2016.05.07//  P. Rączka
Kontuzja to największe przekleństwo jakie może spotkać zawodowego sportowca. Drobne urazy zdarzają się każdemu profesjonaliście, ale gorzej wyglądają te które eliminują z wyczynowego uprawiania ukochanej dyscypiny na dłużej. Najczęściej te drugie przypadki zdarzają się w piłce nożnej. Wielu wybitnych piłkarzy przekonało się w trakcie swojej kariery, że wbrew własnej woli można odpocząć od boiskowych zmagań na dłużej. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce z wini rywali, którzy w bardzo brutalny sposób próbują odebrać piłkę. Jeszcze gorzej, gdy jest to celowe zagranie z ich strony.
Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii
Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii
Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii

Poniższe materiały wideo są dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach, gdyż w każdym z nich będzie można zobaczyć groźne urazy.

2009 rok mogłoby się wydawać wyhamował wielką karierę Marcina Wasilewskiego. Pamiętny mecz Anderlechtu Bruksela ze Standardem Liege, na długo pozostanie w głowie wszystkich kibiców. Axel Witsel w bardzo brutalny zaatakował reprezentanta Polski, a dźwięk pękniętej kości piszczelowej zdołały zarejestrować mikrofony rozstawione wokół boiska. Obrońca doznał otwartego złamania dolnej części trzonów kości piszczelowej i strzałkowej z przemieszczeniem. Po pięciu operacjach wrócił, trafił do Leicester, a niedawno świętował mistrzostwo Premier League.

Henrik Larrson, żywa legenda Celticu Glasgow, w 1999 roku o mały włos nie zakończył swojej kariery po spotkaniu w meczu Pucharu UEFA przeciwko Olympique’owi Lyon. Noga Szweda wygięła się w bardzo nienaturalny sposób i piłkarz musiał przez kilka miesięcy pauzować. Ku zdziwieniu, wrócił do gry dość szybko i w kolejnym roku już po zakończeniu sezonu pojechał na mistrzostwa Europy. Po kilku latach gry w Szwecji trafił do Barcelony, gdzie także był ważną postacią w drużynie.

Mniej szczęścia kilka lat wcześniej miał David Busst, który po meczu z Coventry grało z Manchesterem United praktycznie zakończył swoją karierę. Faulował go w jednym momencie Dennis Irwin i Brian McClair, a noga po kontakcie wygięła się w literę ''L''. Piłkarz tak cierpiał na boisku, że aż zemdlał z bólu. Przeszedł dwadzieścia sześć operacji i praktycznie powrócił tylko pożegnać się z kibicami. Strach wygrał z wolą walki.

Inny gracz Czerwonych Diabłów Roy Keane z kolei wykazał się nie lada bezmyślnością, za co tak naprawdę powinien zostać zdyskwalifikowany na dobre kilka lat. Po czterech latach Irlandczyk postanowił zemścić się Alfowi-Inge Haalandowi za to, że ten wówczas obrażał go w jednym ze spotkań. Piłkarz przyznał, że zrobił to celowo i nigdy nie przeprosił.

Eduardo Da Silva to kolejny piłkarz, który przez groźną kontuzję nigdy nie wrócił już do życiowej formy. Faul na urodzonym w Brazylii Chorwacie fani Arsenalu Londym zapewne pamiętają do teraz. Dziś reprezentant swojego kraju występuje w Szachtarze Donieck, gdzie wciąż szuka swojej dyspozycji z przed lat.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Najgorsze kontuzje piłkarzy w historii