Niemcy - Hiszpania: La Furia Roja w finale Mundialu

2010.07.07//  J. Knop
W drugim półfinałowym meczu Mistrzostw Świata w RPA naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Niemiec i Hiszpanii. Był to pojedynek snajperów – Davida Villi i Miroslava Klose. Zapowiadało się na najciekawszy i najbardziej emocjonujący pojedynek turnieju. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań fanów, gdyż obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i emocji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla ekipy prowadzonej przez Vicente del Bosque. Hiszpanie w finale Mundialu zagrają z Holandią.
Niemcy rozpoczęli spotkanie spokojnie. Nie kwapili się, aby atakować rywala na jego połowie. Podopieczni Loewa skupiali się na wyprowadzaniu ataków z własnej linii defensywnej. Hiszpanie zaś próbowali zaskoczyć niemiecką jedenastkę
Carles Puyol Hiszpania pokonuje Niemcy
Miroslav Klose Klose nie zdołał zdobyć gola
Manuel Neuer Neuer został pokonany

W 13. minucie Hiszpanie mieli dogodną sytuację na gola. Futbolówkę ze skrzydła dogrywał Iniesta, a piłkę głową strącił Puyol, lecz ta poszybowała nad poprzeczką bramki Neuera. Tempo rozgrywanych akcji było dość niskie. W ekipie niemieckiej jak zwykle niezwykłą aktywnością wykazywali się Klose i Podolski, ale nic z tego nie wynikało.
Lukas Podolski Podolski zagrał dobre zawody
Iker Casillas Casillas zachował czyste konto
Bastian Schweinsteiger Niemcy ulegli rywalom po dobrej grze

W 32. minucie rozgrywki Trochowski chciał zaskoczyć Casillasa. Hiszpan jednak sparował uderzoną piłkę na rzut rożny. Widać było spięcie obu zespołów, gdyż żaden z nich nie chciał ryzykować. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zachowawczej gry i zakończyła się remisem 0-0.

Na drugą połowę nieco bardziej zmotywowani wyszli podopieczni del Bosque. Już w 47. minucie potężne uderzenie na bramkę strzeżoną przez Neuera oddał Alonso, lecz piłka po jego strzale minęła słupek. Niemcy jakby zmęczeni, nie potrafili przeprowadzić dobrej akcji.
David Villa La Furia Roja zagrają z Holandią
Bastian Schweinsteiger Niemcy wystąpią w meczu o trzecie miejsce
David Villa Kto zwycięży w wielkim finale?

W 58. minucie zawodów groźnie uderzył Iniesta, ale dobrze zachował się w tej sytuacji niemiecki goalkeeper. Kilka minut później Ramos mógł dać prowadzenie Hiszpanii, lecz został zatrzymany przez defensywę rywala. Niemcy w dalszym ciągu czyhali na błąd piłkarzy La Furia Roja.

W 73. minucie potyczki prowadzenie objęli reprezentanci Hiszpanii. Iniesta wrzucił piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a tam Puyol mocnym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Niemcy wyraźnie rozdrażnieni ruszyli do ataku. Jedenastka Loewa rzuciła wszelkie siły, by spróbować odrobić stratę.

W 82. minucie podwyższyć prowadzenie mogli Hiszpanie. Dwójkową akcję rozegrali Pedro i Torres, ale nie zdołali jej dobrze wykończyć. Mijały minuty, a Niemcy nie potrafili przedrzeć się w pole karne rywali.

Do ostatniego gwizdka Hiszpania nie uległa naporowi rywala, mimo że był ogromny. Po pięknym spotkaniu La Furia Roja pokonuje Niemców na Durban Stadium.