Siatkówka

PGE Skra Bełchatów zagra w finale Ligi Mistrzów! Arkas Spor Izmir pokonany

2012.03.17//  P. Rączka
PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 (25:23, 25:21, 28:26) Arkas Izmir w półfinałowym meczu Final Four Ligi Mistrzów i awansowała tym samym po raz pierwszy do finału! Rywalem mistrzów Polski w decydującym meczu będzie Trentino PlanetWin365 Volley lub Zenit Kazań.

W pierwszym secie niemal wszystko przebiegało po myśli polskiej drużyny, która osiągnęła przewagę 18:13... 21:17. Końcówka okazała się jednak bardzo nerwowa, gdyż rywale zebrali w sobie siłę i włączyli się do walki o zwycięstwo. Zespół Jacka Nawrockiego nie dał sobie jednak wyszarpać zwycięstwa i wygrał pierwszą partię 25:23

Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana. Polacy utrzymywali lekką przewagę, lecz po drugiej przerwie technicznej Turcy wyrównali stan meczu, a nawet wyszli na pierwsze prowadzenie 21:20. Końcówka należała jednak do Skry, która zdobyła pięć punktów pod rząd.

Arkas Spor Izmir nie mając nic do stracenia w trzecim secie, rzucił się do mocnego ataku - prowadził 6:1. Pościg za rywalami trwał długo, jednak udało ich się złapać przy stanie 15:15. Goście (spotkanie było rozgrywane w Atlas Arenie) ciągle prowadzili, a o zwycięstwie Skry zadecydowała dobra końcówka, która zapewniła im wielki finał.