Sport   »   Piłka nożna   »   PK: Hiszpania wygrała z Nigerią

PK: Hiszpania wygrała z Nigerią

2013.06.23//  P. Rączka
Faza grupowa w Pucharze Konfederacji dobiegła końca. W ostatnich meczach reprezentacja Hiszpanii pokonała 3:0 Nigerię, a Urugwaj rozgromił 8:0 Thaiti. W półfinale mistrzowie świata i Europy zmierzą się z Włochami - będzie to rewanż za finał Euro 2012. W drugiej parze Brazylia zagra z Urugwajem. Vicente Del Bosque dokonał aż dziesięciu zmian na spotkanie z rywalami z Afryki. Miejsce w składzie zachował tylko Sergio Ramos. Sporą niespodzianką było pojawienie się Victora Valdesa kosztem Ikera Casillasa.
La Furia Roja od samego początku dyktowała tempo gry i już w trzeciej minucie objęła prowadzenie po golu Jordi Alba. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Między czasie swoją kolejną bramkę na tej imprezie strzelił Fernando Torres.