Sport   »   Piłka nożna   »   PK: Włochy pokonały Japonię

PK: Włochy pokonały Japonię

2013.06.20//  P. Rączka
Reprezentacja Włoch pokonała 4:3 Japonię w meczu 2. kolejki Pucharu Konfederacji i zapewniła sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Zespół z Azji zdecydowanie lepiej rozpoczął to spotkanie i po przeszło pół godzinie gry prowadził 2:0, po golach Keisuke Hondy i Shinji Kagawy. Rywale nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą zdołali strzelić bramkę kontaktową - po rzucie rożnym Andrei Pirlo celnym strzałem głową popisał się Daniele De Rossi.
Po zmianie stron Włosi od razu ruszyli z impetem, a to dało im dwa kolejne trafienia. Najpierw piłkę we własnej siatce umieścił Atsuto Uchida, a chwilę później Mario Balotelli trafił z rzutu karnego. Mecz od tego momentu stał się bardziej zacięty. "Samuraje" ambitnie atakowali i przyniosło to skutek w 69. minucie, gdy Shinji Okazaki doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Europy, a dokładnie do Daniela De Rossi, który tuż przed przerwą dał zwycięstwo swojej drużynie.