PNA: Drogba daje zwycięstwo WKS, Burkina Faso przegrało z Angolą

2012.01.23//  P. Rączka
Wybrzeże Kości Słoniowej – czyli główny faworyt do zwycięstwa w turnieju Pucharu Narodów Afryki, rozpoczął zmagania w mistrzostwach od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Sudanem. Jedyną bramkę zdobył w 39. minucie meczu Didier Drogba, który wykorzystał dokładnie dośrodkowanie od swojego kolegi z Chelsea Londyn Salomona Kalou. Kibice w drugiej połowie czekali na więcej goli, jednak ku ich rozczarowaniu żadna z reprezentacji nie zdołała już trafić do siatki.

W drugim meczu grupy B piłkarze Burikna Faso przegrali 1:2 z Angolą. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedziało dwóch zawodników T-Mobile Ekstraklasy - Prejuce Nakoulma i Abdou Razack Traore. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a Czarny Antylopy już po pierwszej swojej akcji i bramce Mateus mogły cieszyć się z prowadzenia. Wyrównanie padło w 57. minucie, a na listę strzelców wpisał się Alain Traore. Zwycięskiego gola strzelił dziesięć minut później Manucho.