Sport   »   Piłka nożna   »   PNA: Gabon liderem grupy po wygranej z Kamerunem

PNA: Gabon liderem grupy po wygranej z Kamerunem

2010.01.13//  S. Kozak
Kamerun był zdecydowanym faworytem grupy D Pucharu Narodów Afryki. Niespodziewanie przegrał z Gabonem 1:0. Teraz ważna będzie dla niego każda bramka.

Mecz z Gabonem miał być łatwym spotkaniem dla Kamerunu, który od początku gorzej sprawował się na boisku. W 17. minucie Daniel Cousin strzelił gola. Gabon przewagi nie oddał do samego końca, mimo nacisków rywali w drugiej połowie meczu.
Puchar Narodów Afryki 2010 Puchar Narodów Afryki - 13.01.2010

Dzisiaj walczyły też Zambia z Tunezją z grupy D. Ich rywalizacja zakończyła się remisem 1:1. Zambia atakowała od pierwszego gwizdka i jako pierwsza trafiła do bramki rywala, w 18. minucie gry. W 39. minucie Tunezyjczycy zremisowali i taki wynik utrzymali do końca.

Zaskakująco to Gabon jest obecnie liderem w grupie D.