PŚ: Małysz trzeci za Schlierenzauerem i Morgensternem

2009.12.05//  S. Kozak
Zawody Pucharu Świata w Lillehammer przebiegły pomyślnie dla Polaków. Małysz zajął trzecie miejsce na podium. Do drugiej serii awansowało aż czterech naszych zawodników.
Adam Małysz Adam Małysz

Adam Małysz oddał dwa, równe skoki. Ważne jest, że dalekie na 127,5 i 134,5 metra. Wyniki te dały mu trzecią pozycję. Wygrał Schlierenzauer dzięki świetnemu lotowi na 141 metr.

Reszta polskiej drużyny też pokazała się z dobrej strony. Kamil Stoch zajął miejsce 20., Krzysztof Miętus 21., Marcin Bachleda 27. Jedynie Łukasz Rutkowski nie przeszedł do drugiej serii skoków i uplasował się na dalekiej 41. pozycji.
Kamil Stoch Kamil Stoch

Romoren był dopiero 17, chociaż nadal ze 114 punktami na koncie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Adam Małysz ma ich 60 i jest 8.