PŚ: Stoch wygrał w Zakopanem. Małysz po upadku nie awansował do II serii

2011.01.23//  D. Pęgiel
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Na podium znaleźli się także: Norweg Tom Hilde oraz Niemiec Michael Uhrmann. Adam Małysz w wyniku upadku nie awansował do drugiej serii.
Najlepszy w pierwszej serii był Kamil Stoch (123 m, 122,9 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Norwego Tom Hilde (123 m, 119,2 pkt), a trzeci był Austriak Martin Koch (122,5 m, 116,3pkt). Adam Małysz (120 m, 92 pkt) w wyniku upadku znalazł się dopiero na 34. miejscu.
Kamil Stoch Kamil Stoch
Adam Małysz Adam Małysz

Do finałowej serii zakwalifikowali się także: Piotr Żyła (123 m, 107,9 pkt) z 11. pozycji, Stefan Hula (119 m, 105,8 pkt) z 15. i Tomasz Byrt (116 m, 101,5 pkt) z 23. Mniej szczęścia miał Rafał Śliż, który znalazł się poza pierwszą "trzydziestką".
W drugiej odsłonie ponownie najlepiej skoczył Kamil Stoch (128 m, łączna nota: 254 pkt). Drugi był Tom Hilde (127 m, 249,5 pkt), a trzeci - Niemiec Michael Uhrmann (pierwsza seria 120 m, 113,4; druga: 131,5 m, 246,8 pkt).
Pozostali polscy skoczkowie ukończyli na: Stefan Hula (120 m, 217,9) 13. miejscu, Tomasz Byrt (111,5 m, 194,6 pkt) – 29., a Piotr Żyła (101 m, 184,5 pkt) - 31.