PŚ w Kuusamo: Kowalczyk na podium, wygrana Bjoergen

2012.12.02//  D. Pęgiel
Norweżka Marit Bjoergen wygrała niedzielny bieg na 10 km stylem klasycznym w fińskim Kuusamo. Pozostałe miejsca na podium zajęły Justyna Kowalczyk i rodaczka zwyciężczyni - Heidi Weng.

Justyna Kowalczyk wyruszyła na trasę z ponad minutą straty do Marit Bjoergen - liderki klasyfikacji zawodów w Kuusamo. Na pierwszym punkcie pomiarowym Bjoergen pewnie prowadziła, druga była Kikkan Randall, a na trzecie miejsce awansowała Kowalczyk. W połowie dystansu Polka wskoczyła na drugą pozycję, pierwszą nieprzerwanie zajmowała najlepsza z Norweżek.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Chwilę później naszą zawodniczkę wyprzedziła Therese Johaug. Jednak Kowalczyk nie dała za wygraną i ostatecznie zdołała urwać się rywalkom, z którymi do tej pory walczyła o drugą pozycję. Ostatecznie Polka zajęła drugie miejsce ze stratą 1:21.4 do pierwszej Marit Bjoergen (31:19.4). Trzecia była Heidi Weng (+1:23.9), która na samym finiszu wyprzedziła Johaug o ponad dziesięć sekund.