PŚ w Oberstdorfie: Richard Freitag najlepszy. Polacy bardzo słabo

2013.02.16//  P. Rączka
Richard Freitag wygrał sobotni konkurs skoków narciarskich Pucharu Świata w Oberstdorfie - Niemiec lądował na 209 i 206 m. Drugie miejsce zajął Andreas Stjernen, który w pierwszej serii skoczył 205,5 m, natomiast w drugiej wylądował na 212 m, co było najdłuższym skokiem. Trzecie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer. Austriakowi zmierzono 204 i 206,5 m. Najlepiej z naszych skoczków zaprezentował się Krzysztof Biegun - zajął 30. miejsce.

Słabiej wypadli pozostali nasi juniorzy. Klemens Murańka skoczył 177 m, Bartłomiej Klusek 158,5 m, a Jan Ziobro 168 m, lecz został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Pierwsza kadra nie brała udziału w konkursie, bowiem buduje swoją formę na przyszłotygodniowe mistrzostwa świata.