PŚ w Soczi: Gregor Schlierenzauer zwyciężył. Polacy znów słabo

2012.12.08//  P. Rączka
Gregor Schlierenzauer okazał się bezkonkurencyjny w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Soczi. Austriak już po pierwszej serii był na prowadzeniu po skoku na odległość 104,5 metra, a w drugiej serii poleciał jeszcze o metr dalej. W konkursie startowało czterech Polaków, ale tylko dwóm udało się wejść do pierwszej trzydziestki. Maciej Kot zajął ostatecznie 28. miejsce, a Dawid Kubacki, który po pierwszej serii był 15., skończył na... 30. pozycji.
Jeśli chodzi o pozostałych naszych reprezentantów to Krzysztof Miętus zajął 43. miejsce, a Bartłomiej Kłusek 47. Drugie w konursie był Severin Freund, a trzeci Andreas Kofler.