PŚ w Trondheim: Kamil Stoch wygrał i awansował na podium w generalce!

2013.03.15//  P. Rączka
Kamil Stoch potwierdził dziś znakomitą formę i po niedawnym zwycięstwie w Kuopio, dziś triumfował w zawodach Pucharu Świata w Trondheim. Najlepszy polski skoczek narciarski dzięki kolejnym zdobytym stu punktom, przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w Pucharze Świata. Mistrz świata z Val di Fiemme po pierwszej serii zajmował trzecią pozycję, ale w drugim skoku poleciał aż na 140 m, czym zdeklasował rywali.
Kamil Stoch - Kuopio
Drugie miejsce w konkursie zajął Richard Freitag. Niemiec oddał skoki na odległość 132 i 136 metrów. Na trzecie miejsce z siódmego wskoczył Daiki Ito, który oddał wysoko oceniony skok na 135,5 metra. Z dobrej strony pokazał się Piotr Żyła. Nasz reprezentant po skokach na 129 i 131 metrów zajął 9. miejsce.