PŚ w biatlonie. Sikora siódmy w Pokljuce, zwycięstwo Mesotitsch

2010.12.16//  D. Pęgiel
Tomasz Sikora zajął 7. miejsce w kolejnych zawodach Pucharu Świata w biatlonie. Zwycięzcą dzisiejszego biegu na 20 km w słoweńskiej Pokljuce został Austriak Daniel Mesotitsch.

Wicemistrz olimpijski z Turynu wystartował z 30. numerem. Pierwsze strzelanie zaliczył bez pudła, w drugim oddał jeden niecelny strzał i mimo pomyłki był już 15. Podczas ostatniego mierzenia do tarczy zajmował 9. pozycję – raz nie trafił. Polaka ostatecznie sklasyfikowano na 7. miejscu z czasem 53:10,0.
Tomasz Sikora
Tomasz Sikora Tomasz Sikora

Zmagania na Słowenii wygrał Austriak Mesotitsch, który pomylił się tylko raz i uzyskał czas 51:04,5. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Norweg Tarjei Boe był 13, a jego rodak Ole Einar Bjorndalen – 55. Pojutrze panowie wystartują w sprincie na 10 km.

Źródło: sport.pl