PŚ w biegach narciarskich: Kowalczyk 4. w Otepaeae. Zwycięstwo Majdic

2011.01.23//  D. Pęgiel
Słowenka Petra Majdic wygrała sprint w Otepaeae. Druga była Szwedka Hanna Brodin, a trzecie - Norweżka Caspersen Maiken Falla. Justyna Kowalczyk ukończyła dzisiejsze zawody na 4. miejscu. Estońskie zmagania były kolejnym konkursem rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Do ćwierć finału Polka awansowała z dwunastej pozycji. Już w 1/4 finału Kowalczyk spotkała się z Marit Bjoergen. Norweżka na tym etapie uzyskała pierwszy czas 3:04,3, nasza reprezentantka była druga z sekundą straty.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Do drugiego starcia pomiędzy liderką i wiceliderką klasyfikacji generalnej PŚ doszło w półfinale. Ten bieg wygrała Szwedka Hanna Brodin z czasem 3:09,7. Kowalczyk przybiegła jako czwarta z 0,6 sekundy straty. Bjoergen była piąta (+0,7) i nie zakwalifikowała się do finału.

W finale oprócz Polki pobiegły Hanna Brodin, Słowenki Petra Majdic i Katja Visnar, Norweżka Caspersen Maiken Falla oraz Szwedka Lina Andersson. Pierwsza na mecie pojawiła się Majdic z czasem 3:07,2. Druga była Brodin (+0,7), a trzecia Falla (+2). Kowalczyk przybiegła jako czwarta ze stratą 3,8 sekundy.