PŚ w biegach narciarskich: Marit Bjoergen wygrała w Davos. Kowalczyk druga

2010.12.11//  D. Pęgiel
Marit Bjoergen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Drugie miejsce przypadło Polce Justynie Kowalczyk, która do Norweżki straciła 29,3 sekundy.

Dzisiejsze zmagania zdominowały trzy zawodniczki. Trzecią na podium Therese Johaug od pozostałych uczestniczek dzieliło aż 58 sekund. To właśnie z tą norweską biegaczką Polka miała najwięcej problemów, ostatecznie wyprzedziła ją o 10 sekund.
PŚ w biegach narciarskich: Marit Bjoergen wygrała w Davos. Kowalczyk druga Marit Bjoergen

Bjoergen dopisała do swojego konta następne 100 punktów. W sumie ma ich już 540. Kowalczyk zajmuje drugie miejsce i traci do liderki 151 oczek.