PŚ w skokach narciarskich: Anders Bardal wygrał w Willingen, Kamil Stoch 7.

2012.02.12//  P. Rączka
Anders Bardal zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Norweg dzięki tej wygranej wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowy lider - Andreas Kofler, w pierwszej serii skoczył zaledwie 111 metrów i zajął jedną z ostatnich pozycji w dzisiejszej rywalizacji. Drugi w dzisiejszych zawodach był Roman Koudelka, a trzecie miejsce zajął Daiki Ito, który oddał najdłuższy skok – 149,5 metra. Na piątym miejscy został sklasyfikowany Kamil Stoch – 139.0 i 144.0 metra.

Do drugiej serii zakwalifikowała się dwójka naszych reprezentantów - Piotr Żyła (131.5 i 125.0 metra) oraz Maciej Kot (128.5 i 130.0 metra), ostatecznie zajęli kolejno 26. i 28. miejsce. Ze słabszej strony pokazał się dziś Krzysztofowi Miętusowi (126 metrów) oraz Tomasz Byrt (122,5 metra).