PŚ w skokach narciarskich: Kamil Stoch wygrał konkurs w Zakopanem!

2012.01.20//  P. Rączka
Kamil Stoch wygrywał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, sprawiając ogromną radość polskim kibicom. Polak po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, lecz w drugiej serii oddał znakomity skok na odległość 135 metrów, dzięki któremu pewnie wygrał konkurs w stolicy Tatr. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, a trzeci był Andreas Kofler. Austriak po pierwszej serii zajmował 14. miejsce, lecz skok na odległość 130 metrów "dopchał" go na podium. Z bardzo dobrej pokazał się dziś Aleksandr Zniszczoł, który zajął wysokie 9. miejsce – po pierwszej serii był 18.
W drugiej serii mogliśmy zobaczyć także Piotra Żyłę i Macieja Kota. Pierwszy z nich miał sporą szanse na to, aby również znaleźć się w pierwszej dziesiątce, jednakże zespół drugi skok i ostatecznie był 16. Kot podobnie jak Żyła, też miał swój drugi skok gorszy i znalazł się na 25. miejscu. Pozostali nasi reprezentanci byli daleko w tyle: Bartłomiej Kłusek 117,5 m - 32. miejsce, Klemens Murańka 114,5 m - 39. miejsce, Marcin Bachleda 113,5 m - 43. miejsce, Tomasz Byrt 115,5 m - 44. miejsce, Stefan Hula 107,5 m - 46. miejsce, Krzysztof Miętus 107 m - 48. miejsce.