PŚ w skokach narciarskich: Małysz 3. w Harrachovie. Zwycięstwo Kocha

2011.01.08//  D. Pęgiel
Austriak Martin Koch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K-185 w Harrachovie. Drugie miejsce zajął jego rodak Thomas Morgenstern, a trzeci był Adam Małysz.

W pierwszej serii najlepiej skoczył lider klasyfikacji generalnej PŚ, Thomas Morgenstern. Austriak uzyskał odległość 196,5 m (216,2 pkt). Drugi był Norweg Bjoeren Einar Romoeren – 207,5 m (215,7 pkt), a trzeci Adam Małysz – 197,5 m (215,2 pkt). Do finałowej odsłony awansowali także inni Polacy: Kamil Stoch z 15. miejsca (186,5 m;185,2 pkt) oraz Stefan Hula z 29. (165,5 m; 154,7 pkt). Mniej szczęścia miał Jakub Kot, który zajął 33. pozycję.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

W drugiej serii najlepszy był Martin Koch - 213 m (łączna nota: 425,2 pkt; pierwsza seria: 211,5 m; 214,9 pkt). Na podium znaleźli się także Thomas Morgenstern - 190,5 m (421,9 pkt) oraz Adam Małysz - 189 m (416,6 pkt). Pozostali Polacy zajęli: Kamil Stoch 16. miejsce (175,5 m; 358,8 pkt), a Stefan Hula 21. (192,5 m; 335,0 pkt).