PŚ w skokach narciarskich: Małysz 5. w Sapporo. Zwycięstwo Koflera

2011.01.16//  D. Pęgiel
Adam Małysz zajął piątą pozycję podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Zawody wygrał Austriak Andreas Kofler, drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci - lider Pucharu Świata, Austriak Thomas Morgenstern

Po pierwszej serii prowadził Niemiec Severin Freund (134,5 m; 124,3 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowano Austriaka Andreasa Koflera (131 m; 118,6 pkt), a na trzecim Adama Małysza (131 m; 117,2 pkt). Słabo wypadł Austriak Thomas Morgenstern (110 m; 92,3 pkt), który zajął 13. miejsce.
Adam Małysz Adam Małysz
Andreas Kofler Andreas Kofler

Do finałowej części awansowali także inni Polacy: Rafał Śliż (103 m; 69,7 pkt) z 25. pozycji i Piotr Żyła (101 m; 65,9 pkt) z 28. Mniej szczęścia miał Maciej Kot, który zajął 45. lokatę.

W drugiej odsłonie najlepiej skoczył Kofler (132,5m; łączna nota: 232,9 pkt), drugi był Freund (120 m; 224,7 pkt), a trzeci Morgenstern (136,5 m; 222,4 pkt). Adam Małysz (114 m; 211,8 pkt) zajął dopiero piąte miejsce. Inni polscy skoczkowie ukończyli na: Śliż (113,5 m; 145,5 pkt) 25. pozycji, a Żyła (106,5 m; 140,2 pkt) – 26.