Paryż-Nicea: Bradley Wiggins wygrał czasówkę i wyścig

2012.03.11//  P. Rączka
Bradley Wiggins z grupy Sky okazał się najszybszy w jeździe na czas z Nicei do Col d'Eze, na 8. etapie wyścigu Paryż-Nicea. Brytyjczyk tym samym zdołał utrzymać swoją przewagę, jaką uzyskał przez ostatnie dni i został zwycięzcą wyścigu kolarskiego najwyższej kategorii. Drugie miejsce zajął dziś Holenedr Lieuwe Westr (Vacansoleil-DCM), który był wolniejszy o trzy sekundy, a trzeci był Francuza Jeana-Christophe'a Perauda (AG2R) - strata 33 sekund.

W klasyfikacji generalnej Wiggins pokonał Westra tylko o... dwie sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar) - 1.10 straty. Sylwester Szmyd zajął ostatecznie 49. pozycję, a Jarosław Marycz 138.