Paryż-Nicea: Lieuwe Westra wygrał 5. etap, Sylwester Szmyd w czołówce

2012.03.08//  P. Rączka
Lieuwe Westra z grupy Vacansoleil wygrał 5. etap wyścigu Paryż-Niecea, którego trasa prowadziła z Onet-le-Chateau do Mende i liczyła 178,5 km. Drugie miejsce zajął Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar), a trzeci był Anglik Bradley Wiggins (Sky), który ciągle pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. Z dobrej strony pokazał się dziś Sylwester Szmyd, który zajął wysokie 8. miejsce.

Zwycięzca etapu zdecydował się kilometr przed metą na ucieczkę i jak się okazało, była to słuszna decyzja. Jutro na kolarzy czeka 176,5 kilometrów na trasie z Suze-la-Rousse do Sisteron.